Orzeł Faliszówka  2 : 3 (1:1) OKS MARKIEWICZA KROSNO

bramki;

G.Jurczak (2), M.Gorzenik

relacja spotkania znajduje się w rozwnięciu newsa...

OKS notuje na swoim koncie kolejne zwycięstwo a siódme w tym sezonie, tym samym mamy już 22pkt i walczymy o piątek miejsce na zakończenie rundy jesiennej.

Mecz w Faliszówce zapowiadał się na bardzo emocjonujący. Nasza drużyna spodziewała się waleczności i ambicji ze strony rywali ,którzy dwie ostatnie kolejki urywali punkty Kotwie i Iwonce. Na samym początku staraliśmy się wymieniać piłke i swoje akcje rozgrywac głównie środkiem boiska. Gospodarze praktycznie wszystkie swoje piłki kierowali do M.Waliszko. W 20 min meczu Orzeł bardzo dobrze wykonał rzut rożny ,po którym piłke do bramki głową skierował pomocnik z Faliszówki. Wcześniej sędzia podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny ale nasz bramkarz kapitalnie obronil strzał rywala i uchronił nas przed stratą gola. Dopiero od 30 min meczu zaczęlismy grać swoją piłke. Ładną akcje przeprowadził Okrajek po której z boku pola karnego dośrodkował ale piłke ręką zatrzymał obrońca rywali i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jurczak i pewnym strzałem ustalił wynik pierwszej połowy meczu na 1:1 . W drugiej połowie graliśmy naprawde na wysokim poziomie. Co raz tworzyliśmy dobre sytuacje a piłka chodziła jak po sznurku. W 60 min meczu na 30 metrze piłke przejął Gorzenik i świetnym strzałem z tej odległości pokonał bramkarza rywali.  Kilka minut póżniej przed znakomitą okazją stanął Jurczak ale z bliskiej odległości nie trafił czysto głową piłki i ta wyszła poza boisko. W 70min Meier pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Jurczaka a ten ubiegł bramkarza i strzelił po ziemi przy słupku,podwyższając prowadzenie na 3:1. W 76min meczu w piłkarzach obu ekip się zagotowało i doszło do starcia za co sędzia ukarał Meiera żółtą kartką a Honkisza czerwoną. Sądze ze Damian nie zasługiwał na tak surową kare ale z tymi sędziami ciężko było wczoraj dyskutować. W ostatnich dziesiąciu minutach gospodarze postawili wszystko na jedną karte i zaczeli posyłac długie piłki na 3 napastników. Nasza drużyna po stracie bramki odrobine się cofneła ale w dalszym ciągu dobrze się broniliśmy. W 88 min meczu Orzeł z bliskiej odległości i przy odrobinie szczęscia strzelił bramke kontaktową. Do samego końca graliśmy już jak wyrwany bokser , zabierając cenne sekundy rywalowi. Wynik pozostał bez zmian a my dzięki wygranej awansowaliśmy na 6miejsce w tabeli a dodatkowo mamy tyle samo punktów co piąty Partyzant a już w przyszłą niedziele czeka nas mecz u siebie właśnie z Targowiskami.